Skip to main content
biotyna

Biotyna na włosy – gdzie ją znaleźć?

Biotyna właściwości ma dla organizmu bardzo cenne, ale nie posiada jednej najważniejszej cechy – nie można jej zmagazynować. Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym najważniejsze jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem.

Jako „witamina piękna”odpowiada za zdrowie skóry, włosów i paznokci, stymuluje zachodzące w nich procesy, zapobiega stanom zapalnym oraz takim objawom, jak utracenie czy siwienie włosów. Aby równowaga ta została zachowana,organizm wymaga stałych dostaw biotyny. Zapotrzebowanie to wynosi około 100 mikrogramów na dobę. Jego zaspokojenie dobre jest dzięki uwzględnianiu produktów bogatych w biotynę w diecie. A jeśli to z jakichś powodów jest utrudnione,najlepszym rozwiązaniem może być uzupełnienie diety o preparat taki jak biotyna tabletki.

misie na zdrowe włosy

Burza ładnych i lśniących włosów opadających delikatnie na ramiona to imaginacja fryzury wspaniałej. Duża część jednak włosów, zamiast sprawiać swojej właścicielce radość i przyjemność , są powodem do zmartwień. Biotyna na włosy, dostarcza jest w odpowiednich ilościach, może zapobiec wielu z nich.

Włosowe SOS

Włosy wyróżniają się się delikatnością i podatnością na czynniki zewnętrzne. Niestety, liczne zabiegi ,mają na celu krótkotrwałą poprawę ich wyglądu, na dłuższą metę przyczyniają się do ich trwałych zniszczeń. Często farbowanie (zwłaszcza rozjaśnianie) włosów, układanie ich za pomocą lokówki czy prostownicy, a nawet suszenie i szczotkowanie, osłabiają i niszczą ich strukturę. Pomimo tego nawet włosy nie poddawane większości tych zabiegów, nie zawsze wyglądają wspaniale.

https://noblehealth.pl/produkt/biotyna-na-wlosy-krzem

Oczywistym więc staje się fakt, że na wygląd włosów wpływ ma nie tylko ich zewnętrzne traktowanie. Łamliwe, suche,zniszczone włosy mogą być oznaką zbyt małej ilości istotnych substancji w mechanizmie ludzkim Brakujące witaminy na włosy, wśród których najlepszą jest biotyna, należy systematycznie używać

Biotyna na włosy – gdzie ją znaleźć?

Biotyna jest witaminą z grupy witamin B, niezwykle ważną dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów w mechanizmie ludzkim Odpowiada w nim przede wszystkim za stan zdrowia włosów, skóry i paznokci. Osłabienie tych pierwszych, a zwłaszcza zaobserwowanie ich nadmiernego utracenia jest sygnałem ostrzegawczym, że stężenie biotyny jest prawdopodobnie zbyt niskie. Aby zadbać o stałą podaż organizmowi tej że witaminy, należy sięgać po bogate w nią produkty spożywcze. Należą do nich: mięso, soja, orzechy, mleko, ser, warzywa takie jak szpinak, kalafior, marchew, burak, pomidor, oraz owoce: melony, arbuzy, banany, brzoskwinie. Biotyna na włosy to także składnik wielu innych preparatów wzbogacających dietę, po które warto sięgać, zwłaszcza jeśli codzienny jadłospis nie uwzględnia produktów wymienionych powyżej.

Biotyna atrybuty dla mechanizmu ludzkiego bardzo wartościowe ale nie posiada jednej najważniejszej cechy – nie można jej zmagazynować. Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym istotniejsze jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *